20 myśli na temat “Na rzeź / For the slaughter

 1. I am vegan because I would not eat a dog, so why would I eat a pig, they are smarter than dogs. I live a happy, healthy life without causing misery and cruelty to animals.

  I hope images like this will make people think. Leave animals off your plate! 🙂

  With compassion,
  ❤️carmen

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Wiadomym jest, że inni żyją dzięki temu, że zjadają innych. Natomiast epatowanie zdjęciem, jak zwierzęta jadą na rzeź, nie podoba mi się. To nie chodzi o to, że najlepiej nie wiedzieć, albo nie myśleć o tym. Bardziej mi chodzi o sytuacje, gdzie zwierzęta są męczone, przewożone w bardzo złych warunkach i za nim dokonają żywota narażone są czasami na cierpienia. Nie zgadzam się z tym komentarzem, że w przyrodzie jest podobnie. No jak podobnie? Wystarczy zainteresować się transportem zwierząt lub chociaż tym jak ludzie znęcają się nad psami, kotami i innymi.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tak uważasz hmm. Jesli masz w domu jakiegoś zwierzaka, kota, psa, bądź inne gryzonie czy ptaki i uwazasz ze jest on szczęśliwy? Nie uważasz ze należy mu się wolność? I tak samo jest tutaj. Ludzie są coraz to bardziej wrażliwi ale tak naprawde nie wiedzą jak używać tej wrażliwości. Jeszcze 15 lat temu cieszyliśmy sie z karpia świątecznego a dziś sie tego brzydzimy a uwazasz ze tamte karpie nie cierpiały tylko te teraz? A wymagania co do rasy psa uwazamy za ideal ale ile ich musi sie nacierpiec aby zadowolic nabywcę itd. To jest temat który nie ma końca. Kazdy ma prawo do wolnosci. „Zapytaj” kota lub psa czy kastracja zadowala jego czy tylko właściciela ze ma spokój!

   Polubienie

 3. Rozpocznę od tego, że mój kot posiada absolutną wolność. Robi co chce, wychodzi kiedy chce i wraca do domu kiedy chce. Jest u mnie dlatego, że miał trafić do schroniska, a ja na to nie pozwoliłam i zabrałam go do siebie. To tak na marginesie. Natomiast to nie o to chodzi, że kiedyś zabijano karpie na święta i już. To chodzi o to, aby wpajać do świadomości ludzkiej, że istoty żywe, tak samo cierpią i odczuwają ból jak ludzie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Szanuję twojego kota i Ciebie za twoje dobre serduszko. Ale jeśli mowimy o zwierzętach, pewnie one mają inne podejscie do zabijania. Aby przeżyć muszą zabić taka panuje u nich zasada. I pewnie nie myślą czy cierpi ich ofara czy nie. My jesteśmy ludzmi myślącymi. A ostatni czasy jestesmy zalewani wrażliwością co nie każdy potrafi do tego odpowiednio podejść.

   Polubienie

 4. Zgadza się, ale będę trzymała się swojego zdania, że warto uwrażliwiać ludzi. Oczywiście, że człowiek jest istotą myślącą, tylko nie zawsze swój umysły wykorzystuje we właściwym kierunku. Każdy z nas to wie, a ja dodatkowo stykam się z tym na co dzień w mojej pracy, widząc ile krzywd potrafi wyrządzić człowiek drugiemu człowiekowi, zwierzęciu też.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Trzymaj się swojego zdania. Ale ludzie już są tak wrażliwi że się pogubili gdzie są granice wrażliwości. A jak wiemy ze jak czegoś jest za dużo(nawet tego dobrego) to tez jest to nie zdrowe. Zresztą jak wiesz sama bo masz kontakt z ludzkimi problemami ze nie zawsze ten zly jest zly a ten dobry jest dobry. Czasami myslimy ze dobrze robimi a tak naprawdę krzywdzimy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s