40 myśli na temat “Spod strzechy / From thatch

 1. Fajnie 🙂 bardzo mi się podoba i to wypoczywanie i strzecha i stawek? i lilie wodne a raczej ich liście 🙂 a obok… nieopodal strzechy…. nowoczesność trochę zakłóca tę atmosferę.
  „Czasami i tak trzeba wypocząć”
  Dlaczego trzeba? przymuszanie do wypoczynku nie jest wypoczywaniem przecież.
  a ta egzotyczna budowla i nieuruchomiona fontanna to też w pobliżu?

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Ej, takich chatynek krytych pofalowaną strzechą z powiekowym okiem pełniących rolę moteli i karczm stoi przy polskich drogach w każdym regionie bez liku 😦 Jeden projekt ogólny z pewnymi modyfikacjami…

    Polubione przez 2 ludzi

   2. Oj trochę za bardzo patrzysz na to w sposób jedno znaczny. Musisz poszerzyć horyzont bo jedna podobna chatka nie równa jest drugiej i miejscu w którym się znajduje. Otoczenie i klimat bardzo dużo daje. kawę mogę wypić w 5 kawiarniach ale w jednej będzie mi smakować bardziej bo będę ją pił w klimatycznej kawiarni.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Właśnie patrzę i widzę wszędzie to samo 😦 Do takiej chaty bardziej pasowały by malwy, słoneczniki, floksy, naturalne ścieżki zamiast bruku, wystrzyżonych trawników i iglaków. Kontekst powinien być kompatybilny. Dla mnie to nietrafiona stylizacja.

    Polubione przez 2 ludzi

   4. Bo brak mi w nich jakiegoś indywidualnego rysu. A przecież to nie takie trudne dodać jakieś elementy zaczerpnięte choćby z dawnej miejscowej architektury drewnianej. Kiedyś każdy region miał charakterystyczny dla siebie sposób budownictwa. Chaty góralskie różniły się od kaszubskich, podlaskie od wielkopolskich. Teraz niestety… Nawet wśród Twoich komentarzy ktoś „rozpoznał” to miejsce jako Wielkopolskę, choć jak sam twierdzisz, to zupełnie inny region…

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s