Mają się dobrze / They are doing well

20180423_093907-01_1024x61020180423_093807-01-01_1024x494

Pszczoły bo o nich dziś będzie. Ktoś jakiś czas temu wspomniał na jednym z moich wpisów o pszczołach, a właściwie o ich wyginięciu. Ja zaprzeczyłem, i uparcie twierdziłem ze widac gdzie niegdzie skupisko uli. A jak widać na załączonym obrazku, pszczoły mają się dobrze. Pozdrowienia dla lubiących miód.

English version

Bees because today will be about them. Someone mentioned some time ago on one of my entries about bees, or actually about their extinction. I denied it, and stubbornly claimed that I could see where the hives cluster. And as you can see in the attached picture, the bees are doing well. Greetings to those who like honey.

Reklama

44 myśli na temat “Mają się dobrze / They are doing well

 1. Ej, na Twoim zdjęciu to widać, że ule stoją, a nie że pszczoły mają się dobrze…Ale oczywiście, życzę im aby się miały jak najlepiej. Kiedy wyginą pszczoły zginą i ludzie. Polecam „Historię pszczół” Mai Lunde, a zwłaszcza tę jej część, która dzieje się w Chinach w 2098 roku…Przerażająca wizja 😦

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Ptaszki w budkach też. Zawsze są, czy same budki lęgowe bez ptaszków też bywają. Postawić ule to jeszcze nic nie znaczy. Ty też możesz

    Polubione przez 1 osoba

   2. Jak byłam dzieckiem, to tyle było pszczół, że nawet łatwo i niechcąco było można nadepnąć je. A teraz? Latają dookoła? Oj Łuki nie chcesz przyjąć tego co oczywiste, że w tej kwestii zmieniło się w ostatnich latach. Ale dajmy spokój temu, załóżmy, że są!

    Polubione przez 2 ludzi

  1. zgadzam się z Tobą, na pszczoły się wpadało przypadkiem, bo były wszędzie,
   na przykład w ogródku tuż przy płocie gdzie goniłam się z siostrą, kiedy wróciłyśmy do domu jej plecy były pokryte pszczołami- szok!
   ale nic siostrze się nie było, oberwała tylko mocno po plecach kiedy ratowaliśmy ją przed użądleniem

   Polubione przez 1 osoba

   1. Często niechcąco nadepnęła ją, a jako dziecko lubiłam biegać boso i czy to trawa, czy polna droga, ja nadepnęłam on broniąc żądliła.. Fajne dzieciństwo nie wśród betonowego blokowiska. Nasz 365 albo niepoprawny optymista, albo niewnikliwy obserwator.

    Polubione przez 2 ludzi

   1. dziś poszłam w tamtą stronę i… i zobaczyłam dwa dziki na ścieżce, było zbyt ciemno na zdjęcie, ale do uli dotrę na pewno

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s